ŻNIWNE 2023

W sobotę 16 września odbyły się tradycyjne dożynki. Mszę św. odprawił nasz nowy proboszcz ks. Andrzej Wandzel (po uroczystości powiedział, że był zaskoczony tak uroczystą i ciekawą oprawą naszych dożynek). Starostowie dożynkowi: Natalia Kania i Dominik Jonda złożyli na ołtarzu chleb, a przedstawiciele rolników przed ołtarz przynieśli wieniec dożynkowy i kosz pełen darów z tegorocznych plonów. Mszę św. uświetniła orkiestra dęta z sąsiedniej Ostropy i ona też poprowadziła korowód dożynkowy na boisko sportowe. Po drodze można było zobaczyć oryginalne dekoracje, np. traktor z beli słomy wykonany przez Zosię i Andrzeja Hosz oraz Bernarda Franię czy parę rolników wykonaną przez rodzinę Jonda.

Na boisku już czekało na naszych mieszkańców i przybyłych gości (wśród nich byli przedstawiciele władz gminy z burmistrzem p. Leszkiem Kołodziejem na czele) mnóstwo atrakcji. Każdy mógł do woli częstować się kawą z kołoczem albo kupić przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kozłowianki” i Radę Sołecką przepyszne ciasta, placki ziemniaczane, naleśniki z owocami, popcorn, wata cukrowa, frytki, żurek, bigos, pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, smażone kiełbaski i krupnioki oraz oczywiście żeberka z ciapkapustą – danie nagrodzone w Bitwie Regionów (nasze KGW zajęło trzecie miejsce wśród 22 kół powiatu gliwickiego i tarnogórskiego). Trzeba przyznać, że wszystko było przepyszne!

Dla dzieci i dorosłych było jeszcze wiele innych atrakcji, np. dmuchańce, stoiska z z zabawkami i pamiątkami. Ciekawy był występ dziewczynek trenujących gimnastykę w gliwickim Studiu Gwiazd, ponieważ wśród nich świetnie zaprezentowały się kozłowianki: Ola Palarz, Zuzia Liszka, Vanessa Joneczek, Maja Wrzecion i Ala Teodorczuk. Gratulujemy naszym utalentowanym mieszkankom.

Muzyczną oprawę przygotowali Pyjter i Verka oraz zespół „Nemezis”. Bawiliśmy do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą uroczystość dożynkową i zapraszamy za rok.

Post Author: kozlow