FESTYN SZCZEPIONKOWY

Koło Gospodyń Wiejskich „Kozłowianki” zorganizowało 26 września festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień. W sali na boisku sportowym urządzono punkt szczepień przeciw Covid-19. Przykład dała jedna z najstarszych mieszkanek Kozłowa pani Hildegarda Joneczek, której towarzyszył syn Hubert i oboje zaszczepili się jako pierwsi.

 Z kolei nasza pani sołtys Małgorzata Wosiek zakończyła dzień szczepień. Na zaszczepionych czekały nagrody – jedną z głównych nagród wylosowała Wiktoria, która zrobiła sobie szczepionkowy prezent z okazji obchodzonych niedawno osiemnastych urodzin.

Goście na festynie dopisali i bawili się świetnie. Na początku mali piłkarze szkółki prowadzonej przez Marcina Grandę dali popis swoich umiejętności i zaangażowania (otrzymali za to okolicznościowe medale). Można już zauważyć, że rosną nam talenty piłkarskie.  Potem dzieci miały do dyspozycji  pełen atrakcji plac zabaw z dmuchańcami wszelkiego rodzaju, eurobungee  i przejażdżki kucykami.

Na wszystkich, dorosłych i dzieci,  czekały stoiska z wyrobami kulinarnymi czy wyrobami tekstylnymi, no i oczywiście pyszności przygotowane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Część pań upiekła ciasta i to bardzo różne, więc uczestników czekał ciastkowy zawrót głowy. Inni zajęli się pieczeniem gofrów, kiełbasek, krupnioków, kręceniem waty cukrowej czy podawaniem pysznego żurku i gulaszu.

Można też było zakupić ciekawe wyroby rękodzielnicze.

Do słuchania i do tańca grał zespół DYNAMIC, zabawy organizował Marek Biesiadny. Odwiedził nas radny powiatu gliwickiego pan Andrzej Frejno i podziękował szefowej KGW „Kozłowianki” Beacie Gorzawskiej i sołtysce Małgorzacie Wosiek za świetną organizację festynu.

.

Post Author: kozlow