XIII Zlot Zabytkowych Citroënów w Kozłowie

Od 15 do 18 lipca 2021 roku gościliśmy w Kozłowie, a dokładnie „Pod Platanem” miłośników starych citroënów. Przybyło ok. 70 osób swoimi pięknymi, starymi autami. W zlocie uczestniczyły całe rodziny, nawet z małymi dziećmi. Uczestnicy mieli bardzo program, m.in. pokazy aut w Gliwicach i Toszku czy zwiedzanie atrakcji Śląska. Wszyscy byli zachwyceni Śląskiem: krajobrazami, architekturą i ciekawymi zabytkami, np. radiostacją gliwicką, zamkiem w Toszku czy Szybem Maciej. Większość nie znała Śląska i zaskoczyło ich, jak jest zielony.

Najstarszym citroënem pochodzącym z 1928 roku przyjechał pan Edmund Buko z żoną (zdj. 3).

Codziennie rano i wieczorem można było oglądać te piękne samochody, a nawet wsiadać do nich. Niezwykle otwarci i życzliwi właściciele urządzali nawet krótkie przejażdżki z chętnymi gośćmi.
Wielkie zaciekawienie budziła karetka pogotowia z lat 70-tych XX wieku. Miała w środku oryginalne wyposażenie (z tak wąskimi noszami, że chyba grubasów nie przewożono). Wieczorami karetka przemieniała się w centrum rozrywki – z muzyką i butelkami dobrych trunków w miejscu kroplówek (zdj. 4)

Komandorka zlotu, Luiza Muskała odkryła dla miłośników citroënów Kozłów i kompleks „Pod Platanem”. Goście byli zachwyceni tym miejscem.

.

Post Author: kozlow